Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Sunday Cycling- Race News

Kategoria

Sunday Cycling- Race News

 

Garść newsów podsumowujących ostatnie 2 tygodnie. W Krzywiniu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas. Road-Racing.pl reprezentowali: Igor Kaźmierczak, Kamil Gromnicki, Łukasz Łopuszyński, Roman Smoleński i Krzysztof Leszczyński.

Od około 10 km nasza ekipa walczyła w trójkę. Kamil, Igor i Krzysiek dali z siebie 110%. Potężną pracę wykonał Kamil, dając bardzo drugie zmiany. Dwójka pozostałych kolarzy również walczyła bardzo ambitnie, utrzymując bardzo mocne tempo. Krzysztof i Igor również pokazali moc i determinację. Nasi kolarze jechali na zwykłych szosach, rywalizując o wysoką lokatę z ekipami używającymi rowerów czasowych, lub rowerów zoptymalizowanych do jazdy na czas. My na całą ekipę mieliśmy zaledwie poszczególne elementy ekwipunku aero. Mimo tego zajęliśmy 6 miejsce na 28  ekip. Gratulacje Panowie!! Wszystko przed nami. Kolejne eliminacje wg sprawdzonej formuły już za rok. Mamy rezerwy kadrowe w postaci kilku chłopaków, którzy spokojnie mogą powalczyć o top 5 Road-Racing.pl. Walka będzie otwarta. Przypomnę, że eliminacje przeprowadziliśmy na segmencie Stravy w kształcie pętli o długości 15 km. Uważając na normalny ruch uliczny, mieliśmy 2 tygodnie na dowolną liczbę przejazdów. Taka próba bardzo sprawiedliwe ocenia możliwości kolarza. Stąd za rok ewentualnie zmienimy pętlę, ale nie zmienimy zasad.

bbb
autor zdjęcia Łukasz Łopuszyński

 

 

W Krotoszycach odbyła się kolejna edycja kameralnego wyścigu. Na starcie stanęło około 60 kolarzy. Rywalizację w kategorii M 20 wygrał Kamil Gromnicki. W wyścigu startowali również Oliwer Kahl, Łukasz Łopuszyński, Roman Smoleński i Radek Mazur. Wszyscy walczyli ambitnie z bardzo wymagającą trasą. Na przykładzie Łukasza widać, ile daje regularny trening  z dobrym trenerem. W ciągu dwóch lat poprawił swoją średnią na tej trasie o 4 km/h!. Tak trzymaj Łuki. To jeden z tych wyścigów, w którym na kole za dużo się nie pojedzie. Płaska część trasy brutalnie kończy się 300-metrowym sektorem bruku, podjazdem i serią dwóch kolejnych podjazdów. Szczególnie drugi daje w kość, 7% średniego nachylenia i brak możliwości najazdu na prędkości. Finał to 500 metrów cierpienia. Jak w kontekście takiego wyścigu pomyśli się o zawodowcach i takim np. Amstelu, to człowiek nabiera pokory do tego sportu.

Nagrałem kilka ujęć z tego wyścigu. Zapraszam na kanał Road-Racing.pl na YouTube. Z przyjemnością kibicowaliśmy kolarzom naszej ekipy, Oliwer jak to Oliwer zawsze coś zagadał, jak nas mijał. Łukasz testował, czy da się wjechać z blatu kultową górkę. Radek walczył zacięcie do końca. Organizator wydłużył dystans, z 50 do 67 km. Krótko mówiąc, było co jechać. Wyścigom takim jak ten w Krotoszycach brakuje oprawy i marketingu oraz kilku innych rzeczy. Mają za to doskonale nadającą się do rozgrywania wyścigów pętlę. Pytanie, czy ktoś w przyszłości wykorzysta w pełni jej potencjał. To taki miniaturowy klasyk, który daje mnóstwo frajdy z jazdy.

Dziś w Wałbrzychu Igor Kaźmierczak zajął 2 miejsce Open na dystansie ½ Pro. Zaraz za podium na mecie zameldował się Bartek Prekiel. Igor formę na te zawody budował na treningach  w Kotlinie Kłodzkiej. Jak widać skutecznie. Świetna jazda obu naszych kolarzy. Gratulacje !!

kkk
autor zdjęcia Wojciech Zieliński

 

Za tydzień  w Bolesławcu Kaczmarek Electric MTB. Popularny cykl MTB po raz kolejny gości  w Bolesławcu. Trasa, którą przygotował organizator, zaskoczy pewnie niejednego kolarza. Jest sporo ambitniejsza i ciekawsza, od tej  w Borach. Wymaga też więcej od kolarzy. Startują  nasi kolarze Krzysiek Leszczyński, Mirek Łukawski i Marek Śledziona. Może ktoś jeszcze się zdecyduje?

 

Bartosz Kasprzyk, Oliwer Kahl,

Zdęcie Łukasz Łopuszyński