Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Sunday Cycling

Kategoria

Sunday Cycling

Zaczynamy od sukcesu Kamila Gromnickiego  w Wyścigu  w Gostyniu. Drugie miejsce  w trudnych warunkach pogodowych. Gratulacje Kamil.

...
Solid Gostyń- autor zdjęcia Strefasportu.pl
nnn
Kamil i Karolina na Podium ;-)

 

Siemka  w środku lata. Pogoda mało letnia. Zmarzłem strasznie po powrocie  z urlopu. Ale i taka pogoda ma swoje zalety. Można sobie śmiało pojeździć bez leków o ugotowanie się. Tragiczny wypadek na jednym  z maratonów MTB , który doprowadził do śmierci jednego  z kolarzy, pokazuje czym jest upał. Po pierwsze nawet zdrowi ludzie są zagrożeni. Na urlopie jeździłem  w różnych temperaturach, ale generalnie między 32 a 38 stopni. Stosowałem Lithorsal prosty patent na zdrowe izo, bez pobudzaczy i innych niepotrzebnych mi szajsów. Zdrowe i relatywnie tanie. Służył mi bardzo dobrze. Niemniej jednak co rzadko się ogólnie zdarza podczas zdobywania pewnego podjazdu, pot kapał mi nawet ze spodenek. Żeby mi nie zalewało okularów potem Jeździłem  w letniej czapeczce pod kask. Mimo że nie robiłem dużych dystansów to i tak oprócz dwóch 550 ml bidonów Corsa dolewałem zakupione na stacji paliw dodatkowe pół litra izo i do tego plus zimna cola. To jak smakuję zimna Cola  w spory upał na rowerze, zasługuję na osobny akapit….

...

Obawiałem się trochę czy znajdę dla siebie pasujący rower w wypożyczalni. Bez potrzeby pierwsza z brzegu wypożyczalnia posiadała 4 pasujące rowery w tym dwa na di2. Obsługa tak jak  w tamtej części świata miła uśmiechnięta. Test Ghosta Nivolet macie na kanale You Tube Road-Racing.pl. Zastanawiacie się może czasem, jak najszybciej dojść do ładu  z pozycją na rowerze  pożyczonym?

Porada jest prosta: potrzebujesz swoje siodełko to naprawdę ułatwia sprawę. Wtedy odtwarzasz wymiar od środka suportu do szczytu siodła . Od czubka siodła do środka kierownicy oraz set back czyli odległość czubka siodła od osi suportu. Kąt pochył siodła. Po skopiowaniu tych czterech parametrów jesteśmy generalnie  w domu. Jedna uwaga może wam się trafić rower  z inną długością korby, wtedy dobrze jest mieć dodatkowy wymiar wzięty  z Waszego roweru wymiar od osi pedału, do szczytu siodła. Jeżeli będzie Wam brakowało któregoś  z powyższych wymiarów i kątów, będzie problem i stracicie czas.

 1. Czubek siodła- środek kierownicy
 2. Środek suport szczyt siodła lub oś pedału szczyt siodła
 3. Oś suportu czubek siodła (setback)
 4. Kąt pochyłu siodełka mierzony przez całe siodło

Nie dziękować, stosować 😉

Ostatnio czytam niestety kolejne wrzuty dotyczące dopingu wśród amatorów. Włosy mi na głowie dęba stają, do jakich wniosków dochodzą niektórzy publikujący  w necie. Moja opinia dotyczy problemu, nie poszczególnych osób, stąd nikogo tu nie wyróżnię imieniem i nazwiskiem.. Otóż hity najgrubsze są takie. To taka kompilacja,  z wypowiedzi kilkunastu osób. Widziałem taki sąd  w kilku miejscach: dopingiem mogą się interesować tylko ci, którzy mają szanse na miejsca  w czołówce. Moja odpowiedź jest miażdżąca: dopingiem można się zajmować zawodowo, nie będąc sportowcem. Wyniki poziom sportowy, jakie to ma znaczenie? Nawet opasły kibic ma prawo mieć zdanie  w tej sprawie szczupły i fit zresztą również. Niektórzy stworzyli sobie konstrukcję myślową że reszta nieszprycująca się ma zamiar się dzięki kontrolom przenieść  w górę klasyfikacji generalnych. Czy aby na pewno? Może po prostu, reszta ekipy chcę się ścigać na równych zasadach i wiedzieć że ktoś, kto goli, robi to fair  z poszanowaniem zasad dyscypliny, którą uprawia. Uważam, że organizator, który robi kontrole na swoich zawodach, jest odpowiedzialny wobec sponsorów. Wydających dziesiątki tysięcy złotych na wsparcie takich imprez. To jest argument ciężkiego kalibru. Pozytywny wynik testu na takiej kontroli, w percepcji takich sponsorów, to odpowiedzialne podejście organizatora, a nie powód do wstydu.  Chowanie pod dywan niczego tu nie zmieni. Nie rozwiązujemy tematu. Stąd, mimo że temat dopingu nie jest dla mnie jakoś super istotny, to jednak chciałbym że kontrole były częścią amatorskiego kolarstwa  w Polsce. Barierą są na pewno wysokie koszty takich kontroli. Ale na to finansowanie musi się znaleźć.

W telewizji mamy okazję oglądać największy wyścig na świecie. Tour de France. Wspaniałe widowisko. Tradycyjnie nie kibicuję Ineos/ Sky Dopóki o czym już kiedyś pisałem nie będzie Salary Cup  w kolarstwie nie będę takim drużynom jak Ineos/Sky kibicował. Kibicuję Thibaut Pinot i każdemu kto przetrwa poważne góry. Są one przed nami dopiero. Na razie kosmiczny etap  w Vogezach rozgrzał kibiców. To tam wygrywali wielcy kolarze ostatnich czasów M.in. Nibali. Lubię lipiec właśnie dzięki temu wyścigowi. Akcja Thomasa de Gendta, wspaniała. Zawodnik Lotto Soudal waży sporo więcej od górali(72 kg /179 cm) ale jest mistrzem ucieczek i ataków Uwijam się  z pracą żeby popołudnia spędzić przed TV. Nie zawsze się da ale powtórki też są częste a nie idę za przykładem znajomych, którzy  w trasie odpalają Eurosport Playera…

Zbliża się ciekawa impreza sportowa dla amatorów. Teamowa czasówka. Brzmi fajnie. 45 km, 5 osób liczony jest czas 3. Coś mi się zdaję, że co najmniej jeden skład wystawimy. Nie mamy kozy ani jednej. Cóż jedna  począć, pojedziemy na szosach zwykłych. Treningi trwają, zapału nie brakuję.

Zapraszam serdecznie Was wszystkich na Kanał Road-Racing.pl na You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCRTNA6bZ48ZmrdoWqqDlgNA

Polecam wszystkie filmy szczególnie zaś test Zawsze można posłuchać ciekawych opowieści o tym co lubicie i na czym jeździcie. Posłuchać i obejrzeć ciekawy sprzęt. Do 100 followersów dużo już nie brakuję. Zachęcam do subskrypcji kanału poniżej lista fur które zostaną omówione wkrótce:

 1. Orbea Orca Aero
 2. Ridley Helium X
 3. Giant TCR
 4. Trek Madone sub 6
 5. Ridley Noah- Kamila Gromnickiego naszego lidera
 6. Bianchi
 7. Focus Izalco
 8. Giant TCR DISC

Nieźle co?

Do zobaczenia na Youtube!