Trening Kolarski z Tomaszem Kiendysiem

 

https://fitwheels.eu/

 

Kolarska niedziela - podsumowanie sezonu 2017 Road-Racing.pl

Kategoria

Podsumowanie sezonu 2017 Road-Racing.pl

Sezon się już praktycznie skończył. Byłem bardzo zdziwiony jak zobaczyłem dzis tylu ludzi na szosach pod Forum. Ale ok to pewnie jedna  z ostatnich okazji żeby wyciągnąć najszybszy  z rowerów na przejażdżkę. Niemniej jednak sezon  w rozumieniu sezon startowy skończył się już kilka tygodni temu. Pewnie znajdzie się jeszcze jakiś niszowy wyścig gdzieś  w Polsce, nie zmienia to faktu ż ejest już po sezonie.

Jaki był 2017 rok dla Road-Racing.pl? Bardzo udany inaczej się tego ując nie da

Wszystko zaczęło pewnego wiosennego dnia na szosach  w okolicy Gromadki. ! histeryczna edycja Dog,s Head. Na starcie sporo kolarzy i Ewa nasza koleżanka  z Jeleniej Góry. Leniwy początek później grupa nieco przyspieszyła na końcu na wzgórzu przed Krzyżowa Marcin Matkowski ruszył na 200 metrów do mety pewnie wygrywając pierwszą edycję , drugi na metę wjechał Łukasz Młynarski trzeci jadąc na CX;-) Oliwer Kahl. Dwa miejsca na podium dla naszych. Marcin odpalił taka torpedę na finiszu że wyglądało na zdjęciu jakby finiszował  z ucieczki ;-)

dog's Head

Kolejne zawody  w których startowaliśmy  z sukcesami to Kryterium XTRaBike. Fajnie zorganizowany wyścig szosowy przez ekipę Klubu Kolarskiego XTRaBike Bardzo techniczna i wymagająca kondycyjnie trasa i Podium Marcina Matkowskiego w M40 oraz 4 miejsce Oliwera Kahla Top Ten Romka Smoleńskiego. Kolejnym wyścigiem  z dobrym wynikiem naszego kolarza była wstęga Kaczawy Roman zafiniszował  w dobrze obsadzonej imprezie na 5 miejscu Open. Runda  w okolicach Złotoryi to jeden dłuższy podjazd i drugi krótszy  w Zagrodnie . Do tego dystans ponad 100km.

Kolejny wyścig z sukcesem to maraton Ceramiczny Tam  w naszych barwach startował już Tomek Łukawski zajmując 3 miejsce Open na dystansie Mega za Mikołajem Jurkowlańcem i Szczepanem Paszkiem. W Kategorii M 40 3 miejsce zajął Sławek Karpiak debiutując  w naszych barwach.

Kolejny sukces to znowu MTB i Zachodnia Liga MTB Tomek pokonał całą stawkę rywali. Walcząc  z defektem przez większość dystansu pokonał wszystkich rywali długim finiszem. Tomek to uznana firma  w MTB ściągając się wiele lat na dystansie Giga największych imprez MTB  w Polsce dysponuje ogromnym doświadczeniem i atomową nogę na poparcie swojego doświadczenia ;-)

Wielkim sukcesem Road-Racing.pl była impreza  w Kowarach. Tomasz Łukawski o sekundy przegrał Złoto. Łukasz Krzyszczak zafiniszował na 7 miejscu  w 20 zmieścił się Roman Smoleński. Kowary tego dnia były nasze na własność. Świetna pogoda humory dopisywały kibice  w wozie technicznym nagrywali filmy (Oliwer&Ja) Kibicowaliśmy tez znajomym  zz Jeleniej Góry całemu składowi GKJG Ewie Łukaszowi, Karolowi i innym kolarzom. Kultowa impreza na tym razem bardzo zatłoczonej trasie. Świeto dzień wolny i piękna pogoda zrobiły swoje pod Okraj jechał jeden sznur samochodów. Między nim walczyli najlepsi wspinacze.

Łukasz Krzyszczak nasz świetny góral Zaimponował noga na etapówce Bike Adventure. Ostatecznie zajał drugie miejsce. Łukasz to górska kozica pod górę wspina się szybko zjeżdżą pewnie. Wspaniały sukces Łukasza  w tym pełnym bardzo dobrych wyników Łukasza sezonie. Etapówka to cztery dystans Mini jeden po drugim ostre tempo zero miejsca na błędy i maksymalny możliwy poziom intensywności jazdy.

szosa

W Sztafecie Trathlonowej w Goerlitz nasz zawodnik Emil Bartusiak (bieganie)  zajął wraz  z Michałem Balickim (pływanie) i Adamem Kopciem (rower) zajął 3 miejsce. Podium cieszy zawody trudne wymagające ostre tempo od startu do mety i sukces na mecie.

Górskie Amatorskie Mistrzostwa Polski  w Sosnówce to sukces Tomka Łukawskiego. 2 miejsce Open po fenomenalnej jeździe. To co pokazał Tomek zrobiło na mnie wielkie wrażenie obserwuje uważnie jego jazdę od 2013 roku widziałem bardzo dużo występów Tomka  z pozycji uczestnika tych samych zawodów na innym dystansie Wiem doskonale jak Tiomek wygląda gdy idzie mu bardzo dobrze. Tym razem był bardzo mocny pewnie wyprzedził kolarzy  z ucieczki przed zafiniszował tylko Jarek Michałowski. Mistrz Polski Masters na tej trasie. To był wyścig na którym od pewnego czasu Tomek realizował plan treningowy Tomasz Kiendysiea. Trenera kilku zawodników  w Road-Racing.pl Ostatni mocny trening  wydawał się być za mocny był jednak idealny Tomek jechał lekko pewnie i szybko podjeżdżając. Do tego nasz kolarz świetnie zjeżdżą . Jego zjazd  w parze  z jednym  z najlepszych zjazdowców  w naszej okolicy Maćkiem, możecie obejrzeć na naszej stronie w dziale Video. Pewny szybki zjazd dużo daję na takich zawodach. Prędkości przekraczają 80 km/h Tam nie ma żartów.

szosa

Marcin Matkowski pokazał się  z bardzo dobrej strony na 4 edycji Via Dolny Śląsk. 1 miesjce  w kategorii i 2 miejsce Open na dystansie Mini. Dużo nie brakowało a pokonałby młodego kolarza który wygrał ostatecznie wyścig.

W końcówce sezonu Tomek jechał  w Wyścigu Spadających Liści po podium generalki. W drodze do wąskiego podium zatrzymała go największa kraksa tego cyklu leżało około 30 kolarzy. Roman zajął bardzo wysokie miejsce w drugiej dziesiątce Open wjeżdżając na metę z  Bartkiem Huzarskim.

Tomek ostatecznie zajął miejsce na szerokim podium . Via Dolny Śląsk to cykl imprez który zdobył szybko serca kolarzy szosowych mimo że nie ma nim wielu wyścigów po płaskim mi również się podobało choć możliwość efektywnego ścigania się np. na Kocich Górach póki co jest poza moim zasięgiem.

kolarstwo szosowe

Na koniec wybrałem jedne zawody  w których dobrze wypadłem. Via Dolny ŚŁąsk Żmigród 6 miejsce  w M30. Płaska jak stół trasa. Deszcz i wiatr. Na maratonach MTB mi to nigdy nie przeszkadzało podobnie było i tu. Kuba pożyczył mi swoje wyścigowe koła Mavic Aksium, do tego świetne oponki Conti i rower jechał jak przyklejony . 1,5 km cisnęliśmy po szutrach. Poza tym sporo zakrętów i 3 kilometrowa prosta. Na tym wyścigu poznałem kolarza który dołączył do ekipy Road-Racing.pl Łukasz Łopuszyńskiego. Odszukajcie go na Stravie żeby zobaczył ilu nas jest;-). O jedno miejsce udało mi się go wyprzedzić i to był jeden  z dwóch wyścigów a których mi się ta sztuka udała na pozostałych on mi dokładał . Najsromotniej na V4 Race miał jakiś dzień konia poszedł  z dobra grupa przetrzymał wszystkie podjazdy i wsadził mi już nie będę się dobijał ile;-).

Rekordową liczbe startów zaliczył Marek Śledziona był między innymi pod Kaliningradem na wyścigu MTB odwiedził Beskidy i wiele, wiele innych wyścigów. Chłop lubi klimat dni startowych jak widać tak trzymaj Marek!

kolarstwo szosowe

Jeszcze krótko o dwóch ostatnich spotkaniach pod Forum w zeszłym tygodniu pogoda dopisała frekwencja również. Ponad 20 kolarzy na ostatnim takim Forum. Po drodze spotkaliśmy jeszcze 4 kolegów dołączyli do naszej grupy i razem jechaliśmy do Pielgrzymki. Świetna pogoda słoneczko. W Lwówku drogi już mniej więcej zrobione. Tylko się cieszyć.

Dziś pod Forum pojawiła się również sprawdzona załoga na szosach przyjechała większość kolarzy. Na rowerach  w teren nasza Trójka Oliwer Mirek i Ja. Na szosówkach Zbyszek Fabian Marcin Tomek i Marian i jeszcze kilka osób. Pogoda taka sobie ale bywało gorzej i się jeździło. Forum powoli jak się domyślam będzie się przesiadło na górale nasze kółko przez Bory czeka Prosta czołgowa  z słynna piaskownicą. Zawsze jak zima śmigamy po Borach zamierzam się na Ceramikę i zawsze cos nie wyjdzie żeby się zapisać. Zobaczymy może następnym razem.

Do następnego razu!

 

Bartosz Kasprzyk

Road-Racing.pl