Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Continental GP 5000 vs Vittoria Corsa Graphene 2 kto jest liderem?

Kategoria

Opona to jedyna część roweru która ma kontakt  z podłożem. Decyduje o przyczepności szybkości i komforcie jazdy. Do testu wybrałem dwie przodujące opony sportowe dostępne obecnie na rynku. Continental GP 5000 i Vittoria Corsa Graphene 2.0 Obydwie  w rozmiarze 25 c.

Vittoria jest oponą cięższą, waży 260 gramów sztuka. Continetal GP 5000 waży 220 gramów. Na obręczy o wewnętrznym przekroju 19 mm obie mają ponad 27 mm szerokości.

Jeśli chodzi o komfort, gdy jakość drogi się pogarsza, Conti daję to wyraźniej odczuć, mniej chłonie drgania.

jeśli chodzi o przyczepność  w zakrętach, obie opony są świetne. Pewnie trzymają się drogi i pozwalają na agresywną jazdę po zakrętach.

Tego typu test daję odpowiedź jeżli szukasz szybkiej opony do jazdy na czas czy pojedynków  samotnych  z dytansem. Aero  w peletonie to jednak troch,e inna bajka, nie powinieneś wtedybskreślać drugiej  z opon  w tym teście

Vittoria

Vittoria Graphene 2.0

Continetal

Continetal GP 5000

Procedura testowa była następująca.

Koła, na których testowaliśmy Opony - DT Swiss ERC 1100

Ciśnienie  w oponach -7.0 barów

Rower: Ridley Noah Fast

Pozycja: Dolny Chwyt bez zmian w trakcie jazdy.

Ostatecznym zwycięzca testu okazały sie Opony Continental GP 5000. Były szybsze o 12 sekund od Vittorii.

test

Dla mnie taki test to weryfikacja  w naturalnych warunkach testów  w laboratorium. Różnica nie jest miażdżąca. Vittoria ma również swoje zalety  w postaci komfortu jazdy i tłumienia nierówności. Continental jest jednak szybszy i równie dobrze jak Vittoria radzi sobie na zakrętach. Ochrona anty przebiciowa Continentala to sprawdzona wkładek Vectran. średnio jeden kapeć na rok. w kontekście tego testu ciekawi mnie czy Corsa 3.0 dalej będzie bazowac na Graphene jako na widoącej technologii konkurencja pokazuję że nie ma  z tego  korzyści w kontekście szybkości, może czas na zmiany? Przyszłość pokaże jaką droga pójdzie Vittoria. Rzeczywistość jest taka że opony Vittorii były najszybsze przed wprowadzeniem Graphenu... Polecam również zapis Video tego testu na kanale Youtube Road-Racing.pl https://youtu.be/WIfgEqxNH9E

Nasz dostawca odżywek polecamy!- https://mass-zone.eu/

Bartosz Kasprzyk

Road-Racing.pl

rider Oliwer

grafika Krysu