Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Rose X-LITE FOUR DISC- Test Road Racing,. Zapowiedź

Kategoria

Hello Legends and Superlegends ;-)

 

Ekipa Road-Racing.pl skupia się, jak sama nazwa Teamu wskazuję na kolarstwie szosowym. Lubimy również MTB ale szosa to procentowo dla całego Teamu większość aktywności. Świat technik rowerowej to ciekawa i bezbrzeżna  kraina . Sam  w poszukiwaniu wiedzy na temat techniki rowerowej, przeczytałem hektary anglojęzycznych Forów, zaglądałem do dokumentacji producentów, jeździłem na wielu rowerach i zawsze  z zainteresowaniem słuchałem opinii innych kolarzy. Filtrując powtarzane mity, od ciekawych spostrzeżeń.  Na naszej stronie znajdziecie testy, które rzetelnie określą Wam  z czym macie do czynienia i czy jest to warte swojej ceny. Niezależność to piękna rzecz, więc powtórzę: macie ochotę poczytać miłe historyjki o sprzęcie? Zerknijcie na stronę producenta, u nas przeczytacie realne wrażenia, z dodatkiem niezbędnych objaśnień. Po lekturze tych testów będziesz kolarko i kolarzu wiedział, z czym się owe kolarskie potrawy je, a  z czym ich lepiej nie jeść. Nie polecimy ci roweru Aero na kołach z stożkiem 60 mm w Alpy bo na przykład będziesz mógł na nim szybciej zjeżdżać, Nie usłyszysz też u nas opinii że Oponka o grubości bieżnika 1,6 mm bez wkładki antyprzebciowej to dobra opcja na dziury Miękini... Może będzie dobra na czasówkę życia , ale na dziury Miękini polecę Ci coś innego

 

Firma Rose dostarczyła nam do testów swoją nowość: ciekawą lekką szosówkę na tarczach i grupie Sram Force 22 Hydraulic. Rama to dość interesujący mix tyłu roweru sportowego  z nieco endurancowym przodem. Łagodny kąt główki da ambitnemu amatorowi pewne prowadzenie na wprost, zwiększające bezpieczeństw na zjazdach. Proporcja Stack do Reach 1,39 zapowiada geometrię miedzy endurancem a sportem , bliżej sportu jednak.(rozmiar 51). Ciekawa maszyna, nie mogę się doczekać wrażeń. Testerzy tym razem czterej  Mirek Łukawski, Arek Bednarski, Kuba Żoga i na koniec Łukasz Łopuszyński. Wszyscy są oczywiście kolarzami Road-Racing.pl Chcę żeby przetestowali go różni kolarze i zdali mi relację  z swoich wrażeń z jazdy Rose X-Lite Four Disc. Uważnie ich wysłucham i opiszę Wam to tak, żebyście mogli sobie wyobrazić czy to rower dla Was.

Tarcze czy nam się to podoba czy nie, za jakiś czas wyprą szczęki, tak jak hydraulika pozamiatała v-braki  w MTB. Jedyne co nieco opóźnia masowe wejście tarcz w World Tourze, to czas wymiany kół na sztywnych osiach. Poza tym każdy kto doświadczył jazdy  w deszczu po górach, na carbonowych stożkach wie jaka to "przyjemność" jedne hamują średnio, inne wcale... ;-). Na początek parę fotek. Sami oceńcie czy Wam się rower podoba Dajcie znać  w komentarzach co sądzicie na pierwszy rzut oka o tej maszynie... Jeżeli podoba się Wam działalność testowa Road-Racing.pl polećcie nasze testy znajomym postawcie like i udostępnijcie gdzie tam tylko możecie ;-) Zależy mi głównie na tym, żeby kolarze mogli sobie poczytać testy dobrej jakości. 

Rose test
Rose X-Lite Four Disc zdjęcie Oliwer Kahl (Road-Racing.pl)
Rose X-Lite Four Disc
Rose X-Lite Four Disc zdjęcie Oliwer Kahl (Road-Racing.pl)

 

Rose X-Lite Four Disc
Rose X-Lite Four Disc

Wyniki ostateczne testu  Rose X-Lite Four Disc- druga połowa czerwca Teraz trzeba brać się do jazdy i przetestować tą niemiecką maszynę. W kolejce do testu czekają koła ZIPP 404 Tubular i oponki Schwalbe One V Guard.25 mm oraz oponki Veloflex Corsa.

 

Bartosz Kasprzyk

Road-Racing.pl