Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Predator Cermaiczny Gravel - kolejny udany wyścig Road-Racing.pl

Predator Ceramiczny Gravel 2023 by Road-Racing.pl

 

Organizacją wyścigów zajmujemy się od paru już dobrych lat . Zaczęliśmy od szosy . Teraz eksplorujemy Gravel. Moją receptą na trasę jest szybki dobrej jakości szuter, urozmaicony leśnymi duktami. Mimo wysokich średnich prędkości trasy takie są bezpieczne , rzadko dochodzi do incydentów. Na starcie dystansu długiego staja u nas najmocniejsi kolarze i kolarki  w Polsce. Dbamy o zabezpieczenie tak ,aby kolarze i kolarki czuli sie komfortowo. Bufet urywa się od rozmaitych atrakcji, kilkanaście ciast świetny makaron i zimny Radler 0%. Do tego atmosfera kolarskiego święta i luz oraz kupa śmiechu i żartów  w miasteczku po  zakończeniu ścigania.

Miesiąc przygotowań całej ekipy, fajnie spędzony czas na pracy nad wyścigiem. To był czwarty wyścig  z zCyklu Predator Gravel czwarty i największy do pory. Zaangażowanie, które wkładamy  w przygotowanie, owocuje ciekawymi trasami, dobrym oznakowaniem świetnie obsługiwanymi bufetami. Przebogatym bufetem na mecie  z pysznymi ciastami pysznym makaronem wodą i Radlerem 0% dla każdego kolarza. Dla fanów kanału Road-Racing.pl, to szansa też na spotkanie ze  mną, staram się mieć zawsze czas dla moich widzów  i chętnie  z nimi pogadam, jestem też bardzo ciekawy, kim tak naprawdę są i jak odbierają treści na moim kanale Youtube.

 

Road-Racing.pl

 

Wyścigi są chętnie odwiedzane przez kolarzy ścigających się na Gravelach  jak i przez kolarzy lubiących szybkie trasy na MTB. Na każdym poziomie sportowym kolarze znajdują u nas źródło radości  z jazdy i sportowej rywalizacji. Trasy nie są trudne technicznie, ale są  przy wysokim tempie wymagające kondycyjnie. Oczywiście  w zależności od narzuconego sobie tempa. Zwiedzania trasy nam nie przeszkadza...

 

Road-Racing.pl

 

Obsada długiego dystansu mężczyzn była tym raazem bardzo ekscytująca . Mocni kolarze Mistrzowie Polski,  Zwycięzcy Tour de Pologne i Dużych serii wyścigowych dopisali. Na starcie stanęli in. i Wojtek Zieliński, Adam Adamkiewicz, Kamil Gromnicki, Rafał Alchimowicz,  Jędrzej Borowski, Maciej Nowaczyk, Paweł Wiktor, Roman Smoleński znacząco podnosili poziom sportowej rywalizacji. Emocji na trasie nie zabrakło. Tempo było bardzo wysokie. Kolarze ponawiali ataki  z czołowej grupy. Bardzo rzadko Ci kolarze jadą  w jednej  w grupie. Tym bardziej nas to cieszy. To zawsze daje piękny kolarski show. 

 

road-racing.pl

 

Trasa to szybkie szutry i wymagające miejscami techniki dukty leśne. Trasa zawiera się  w trójkącie Borów Dolnośląskich, między Bolesławcem Krępnicą a Kliczkowem. Tym razem poprowadziliśmy ją przez piękne i majestatyczne wrzosowisko. Wrzosy właśnie zaczynają, jako ostatnie, kwitnąć. Na zdjęciach obejrzycie sobie, jak to wyglądało.

 

road-racing.pl

 

Trasa zawierała kilka bardzo szybkich twardych szutrowych odcinków. To tam kolarze byli  w stanie jechać 40 km/h i więcej.. Na naszym wyścigu sytuacja, że ktoś osiągnie najwyższą przeciętną na rowerze MTB jest niemożliwa . I tego się chcemy trzymać, projektując trasy. Skoro Gravel został stworzony do jazdy po szutrach, to na to stawiamy. Kolarze na Rowerach MTB oczywiście biją rekordy własnych przeciętnych prędkości, ale za.wsze trochę do Gravela brakuję, co nie dziwi, bo taka jest specyfika tych dwóch typów rowerów. Zabawa na obu rowerach jest dokładnie taka sama !

 

nn

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie firmie Acer Polska dostawcy nagród i tytularnemu sponsorowi imprezy- Liv Polska- dostawca infrastruktury wyścigowej, Eroe.cc dostawcy nagród, oraz firmie Flambir, której pracownicy pracowali przy obsłudze wyścigu. 

 

aa

Dziękujemy również za objęcie swoim Patronatem naszej imprezy Prezydentowi Bolesławca Piotrowi Romanowi. Kolejne podziękowania kierujemy  w stronę Nadleśnictwa Bolesławiec za owocna i sprawną współpracę.

Wielkie podziękowania również dla naszych żon, dziewczyn za przygotowanie bufetu nr 1  w kolarskiej Polsce . Stół się urywał od kulinarnych atrakcji. Kilkanaście różnych ciast przepyszna pasta. Świetna obsługa. Kolarze i kolarki byli zachwyceni. Tak trzymać.

W przyszłym roku planujemy nadal się rozwijać, i udoskonalać nasze wyścigi. Planujemy rozwinięcie naszych wyścigów. Do cyklu Predator Gravel by Road-Racing.pl. Myślę, że zapotrzebowanie  na wyścigi takie jak nasze jest spore i będzie ono dale rosło. Do zobaczenia  w przyszłym roku. To co zawsze macie u nas  w pakiecie to pełne zaangażowanie  z naszej strony i niepowtarzalną atmosferę.

 

hh

 

Link do filmu na Youtube Road-Racing.pl

https://youtu.be/J3KbGAOfc1o

 

Bartosz Kasprzyk

Dyrektor Wyścigu

Road-Racing.pl