Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Wyścig Predator Gravel Bory 2022 trasa i zapisy

Serdecznie zapraszam na druga edycję PREDATOR GRAVEL BORY. Pierwszy wyścig odbył się  w zeszłym roku, mimo niefortunnego nieco terminu- pokrywał się  z kilkoma imprezami- zgromadził na starcie ponad 100 kolarzy i kolarek. Impreza zebrała sporo pozytywnych opinii i tym samym zdecydowaliśmy się kontynuować przygodę  z wyścigami Gravelowymi. Gravel podbił serca kolarzy swoją uniwersalnością i  w sumie prostotą. W tej prostocie jest moc eksploracji i oczywiście potencjał na rywalizację.

 

 

gravel bory

Trasa w obecnej edycji zostanie zmieniona. Zmienilismy jj kierunek czy glowną szutrową prostą będziemy jechali  w kierunku zachodnim. Statystycznie wiatry wieją  w tej okolicy  w kierunku wschodnim. Zmiana kierunku może uatrakcyjnić rywalizację.Dodaliśmy tez jeden podjazd który ułątwi ataki na kilka kilometrów przed metą. Podjazdem tym będzie singiel pod Bawolą Górę  w najprostszej do przejechania wersji. Poza tym Ci którzy byli rok temu znają trasę a ci któzy chcą ją poznać otrzymają plik GPX do samodzielnej nawigacji. Przed zawodami będziemy kręcili się po Borach i zrobimy minimum jeden oficjalny objazd trasy. a tak realnie to kilka objazdów. Jako szef tej imprezy, lubię spędzać sierpień  w Borach ;-)

 

plakat Road-Racing.pl

 

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt że do koń ca lipca wpisowe to tylko 70 zł. Nie ma na co czekać, klikamy  w link i zapisujemy się.

Link do zapisów:https://zapisy.domtel-sport.pl/predator-gravel-bory-v7793

Wyścig rozegra się na dwóch dystansach.Nawierzchnia dróg to w wiekszości szuter oraz drogi leśne. trasa przejazdu nie przebiega przez piaski. Runda jest szybka rekord średnij do tej pory to około 35 km/h Kamila Gromnickiego  z 2021 roku.

 

Mini-45 km

Maxi 90 km

 

Zawodnicy mogą startować na rowerach typu Gravel , CX  w kategorii Gravel. Dla rowerów MTB przewidziano osobną kategorię.

Pakiet startowy będzie zawierał dwie konkretne rzeczy, zamiast sterty ulotek plecak sponsorowany przez Gamingową markę Predator oraz koszulkę fundowaną przez firmę Flambir.

gravel

 

Impreza to oczywiście możliwość poznania się również   z ekipą Road-Racing.pl i ze mna ja mam zawsze chwile czasu dla każdego fana ekipy i kanału Road-Racing.pl. Przekonali sie o tym widzowie m.in na wielu wyścigach i ostatnio  w Decathlonie... Ekipa ma koncie kilka już udanych imprez sprawnie i profesjonalnie pracuję nad realizacją takich projektów. Ciasta autorstwa naszych żon dziewczyn partnerek oczywiście że będą.

 

bory gravel

Po wyścigu serdecznie zapraszam na Bolesławieckie Święto Ceramiki jedną  z największych tego rodzaju imprez  w Polsce. Klimat naszego pięknego miasta plus ceramika , nie tylko nasza Bolesławiecka ale i ceramika  z całej Polski

Honorowym Patronatem wyścig objął Prezydent Bolesławca- Piotr Roman. Współorganizatorem jest Boleslawiecki MOSIR . Zawsze możemy liczyć na życzliwą pomoc Dyrektora Mosiru- Pawła Dula który sam jest również fanem sportu i rozumie doskonale nasze potrzeby. Nadleśnictowo Bolesławiec wspiera nas oczywiście . Całość imprezy, jeśli chodzi o wyścig odbywa się na terenie Borów Dolnośląskich. To po drogach pożarowych tego właśnie nadleśnictwa będziemy się ścigać.

 

Link GPX trasy :https://drive.google.com/file/d/1zIw89BGYuc1jgr3JOQ48LSE15IHaaNMJ/view?fbclid=IwAR1RsZkPbqvIuwuQtMU_Y5CRckVVcHjlHgURt_LXS375AiEy8Xzf1nxLLYk

 

Zapraszamy na świetny wyścig  w Gravelowej atmosferze i na fajnej trasie. Zapisy już działają. Po wyścigu afterparty. Zabawa przy dobrej muzyce na obiekcie Mosiru przy ul. Spacerowej

 

Bartosz Kasprzyk

Dyrektor Wyścigu

Pomysłodawca Predator Gravel Bory