Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Ratuszowa zbiórka rośnie!

Kategoria

Pogoda w tym roku na bank nie należy do standardowych. Wiosna była  w pierwszej części zimna i wietrzna. Padało niewiele, tak niewiele, że rolnicy już szykowali grunt pod odszkodowania za suszę. Natura odpowiedziała na takie plany, ulewnym czerwcem. 4 razy  w niedużym odstępie czasu na szosie złapała mnie ulewa. Doświadczyłem jazdy z zatankowanymi pod korek obręczami, okazało się, że system  w postaci małej dziurki nie działa, gdy opady są ulewne. Woda leje się do obręczy poprzez otwory na szprychy i zostaje tam spokojnie na dwa trzy dni. Chyba że wykonasz parę zabiegów, by wodę  stamtąd usunąć. To taka praktycznie nigdzie nieomawiana cecha obręczy aero. Poza tym, jeśli chodzi o pogodę mamy do wyboru 15 stopni i wiatry lub 32 i zaduch, jak to  w Polsce. Z reguły może być gorzej i to sporo gorzej. Z opowieści znajomych słyszałem, że, najgorszym klimatem wydaję się klimat tropikalny. Powietrze się lepi do Ciebie i nie ma od tego ucieczki. Także nie narzekamy i staramy się odnaleźć  w naszym miszmaszu.

Dziś pod Ratusz przyjechało kilkunastu kolarzy i kolarka. Plan rundy to kierunek Lubań, później podjazd na południe i powrót dwoma wariantami płaski naleśnik przez Lubań lub po hopkach Przez okolice Gryfowa. Jazda, mimo temperatury była momentami całkiem żwawa.

Przypominam przy okazji, że już 19 Lipca odbędzie się kolejna edycja Dog's Head Predator Race w Gromadce. Prace są już zaawansowane. Dzięki wsparciu Parterów Samorządowych Tj niezwykle gościnnej i otwartej na sport Gminie Gromadka oraz wsparciu równie przyjaźnie nastawionego do takich Inicjatyw Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

Zapisy na stronie Via Dolny Śląsk. Zapraszamy serdecznie.

Ekipa Road-Racing.pl odhacza kolejne zadania, jakie nam przypadły. Wspólnie  z Bartkiem i Przemkiem z Via Dolny Śląsk mamy zamiar przygotować wyścig, który po raz kolejny będzie przez Was dobrze odebrany. Wydłużyliśmy dystans Fun. 51 km to już coś. Nie ma wstydu jak  w pracy koleżanka Cię zapyta na ile km się ścigałeś w Weeknd ;-).

 

Bartosz Kasprzyk

Prezes

Road-Racing.pl