Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Pro Stealth -test siodła

Test siodła Pro Stealth- wersja  z szynami karbonowymi

Siodło Pro Stealth to kolejny model  z modnej ostatnio kategorii  siodeł ze ściętym nosem. Siodło jest relatywnie długie jak na siodła  z tej kategorii i mierzy 255 mm. Waży bardzo niewiele, bo 161 gram. Jakość wykonania jest wysoka siodło jest wykonane starannie. Na stronie, na której siedzimy mamy nadruki poprawiające właściwości antypoślizgowe powierzchni.

Pro Stealth
Pro Stealth

 

Charakterystyczną cecha tego siodła jest naprawdę duży otwór ulżeniowy.  Tak duży, że producent, by zachować sztywność siodła postanowił umieścić  w nim dwie poprzeczki. Nos siodła jest szeroki i  w przypadku używania porządnych bibsów użyteczny  w jeździe. Tylna część siodła  w mojej ocenie jest dość płaska, brakuje jej jak dla mnie zaokrągleń charakterystycznych dl siodeł Power io Power Arc. To cecha, która jest indywidualną preferencją , sam wolę bardziej zaokrąglone siodła . Bardziej współpracują one  z 4 literami.

Siodło waży 161 gram(mój egzemplarz) to niewiele patrząc na jego budowę szerokość etc. Karbonowe szyny wykonane są  sposób zapowiadający ich trwałość. Wg mnie producent przy tak skąpo wyściełanym siodle powinien uprzedzać, że jest ono przeznaczone do jazdy  z grubą dobrej jakości wkładką. W innym wypadku każda niedoskonałość ustawienia plus dłuższa jazda będzie odczuwalna. Nie jest to absolutnie siodło, które można opisać jako komfortowe. Zalecałbym je do jazd do 2h. Jest to jedna  z najtańszych propozycji krótszych siodeł  z dużym otworem na węglowych prętach.

Nie zalecam jednak tego siodła jako Allroundera. Nie nadaje się ono do dłuższych jazd powyżej 2,5 h. Brakuje komfortu lepszego kształtu i zróżnicowanej grubości i sprężystości poszycia siodła.

 

Ocena Road-Racing.pl 7/10

 

Link do testu video pamiętaj o subskrypcji Dziekuję!!! Jakbyś polecił filmy  z kanału Road-Racing.pl będę wdzięczny Moim marzeniem jest 1000 subskrybentów w 2020 r  w grudniu.

https://youtu.be/BwM_plp9CeA