Trening Kolarski z Tomaszem Kiendysiem

 

https://fitwheels.eu/

 

"Leśna" Singeltrack

Kategoria

Singletracks Leśna

Wczoraj  z ekipą chłopaków  z Road-Racing.pl zmobilizowani przez Maćka ruszyliśmy do lasu przy ul Leśnej, odnowić widowiskowy singiel. Lasek ten to dawny park przy pałącowy Paąłc rozebrano po wojnie . Lasek został w Lasku tym znajduję się całkiem interesująca sieć ścieżek. W Lesie tym można zamknąć  w pętlę ciekawe single  w jedną stronę techniczny fajny 700 metrowy singiel,  wdrugą powrót  z tendencją pod górę i krótką ścianką naprawdę stromą po drodze. I tak  w ziemie można się pokręcić na niewielkim obszarze nie marznąc, jak ktoś ma  z tym kłopoty.

To jeden  z kilku tego typu lasków w Bolesławcu bardziej znany większy i  z większą sieci ścieżek to Lasek przy ul Piastów. Jest jeszcze Lasek przy ulicy Jeleniogórskiej , będący wstępem do większego lasu sięgającego do położonych  w pobliżu miejscowości Otoku, Kraszowic. Z drugiej strony Bolesławca mamy potężny kompleks Borów. Krótko mówiąc jest gdzie jeździć.

Wracając do lasku przy u.l Leśnej dziś  w tym samym składzie co wczoraj plus Mirek. Czyli Maciek Oli, Romek ja i Mirek sprawdziliśmy, jak nam wyszło. Romek przyjechał godzinkę, wcześniej poprawki związane  z usunięciem przeszkód  w postacie zalegających konarów poszły sprawnie. Po tym rozpoczęły się testu singla. Jak tam się fajnie leci teraz widząć to po czym się jedzie jest soro bezpieczniej. Singiel ma swój flow, Fajne techniczne fragmenty i szybsze kawałki. Ale ogólnie średnie prędkości nie są tu zabójcze.

Wczoraj udało się odgrabić długi singiel  plus na solo od grabiłem krótszy fragment około 300 metrowy tzw Singla Sagana. Wbrew pozorom nie chodzi o Petera, a o lokatora domu któ®y znajdował się  w tym lesie 😉. Za tydzień ustawiliśmy się na kolejne zabiegi. Udrażniające sieć singli  w lesie. Po buszowaniu  w tym lasku, przejechałem do lasku obok na Jeleniogórską. Tam spotkałem Łukasza, i wróciliśmy do lasku na Leśną. Łukasz nie spodziewał się że taka trasa jest pod jego rodzinnym domem. Kilka godzin przyjemnej roboty na świeżym powietrzu i już można cieszyć się efektami.

mtb

Lasek przy ulicy Piastów to pełnowymiarowa trudna trasa XC, Lasek na Leśnej to bardziej rozrywkowy mniejszy kompleks. Do zabawy i frajdy  z jazdy nadaję się jednak idealnie.

Najgorszy miesiąc w roku jak dla mnie właśnie się zakończył. Dużo bardziej radosny grudzień przed nami. Aby utrzymać jako taką formę do wyboru mamy masę możliwości basen, siłka, bieganie, rower, marsze, łyżwy, biegówki, rolki, trenażer. Każda jest fajna. Żadna nie wyklucza innej. . Wszystko jest lepsze od chipsów na kanapie😉 Niektórzy zatopili się  w Wciągający świat Zwiifta. Przy zimowych problemach z czasem to zawsze jakaś alternatywa żeby się poruszać i paść  z nudów. Zerkając na feed stravy widzę że niektórzy atakują Zwifta więcej niż raz dziennie. Co poradzisz to musi być wciągająca sprawa, kiedyś pożyczę od któregoś  z chłopaków sprzęt i sam sprawdzę jak to hula.

Tymczasem do następnego razu 😉 W wolenj chwili wbijajcie też do lasku na Leśnej mały ale klimatyczny lasek gdzie mróz wam będzie niestraszny.

 

Road-Racing.pl