Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Kryterium Uliczne Powiatu Bolesławieckiego 2018 Zaproszenie!

Kategoria

Kryterium Uliczne Powiatu Bolesławieckiego 2018

Udostępniamy łamy naszego popularnego portalu Mariuszowi Lickiewiczowi organizatorowi wielu imprez kolarskich  w naszym regionie. Mariusz  w Teamie Road-Racing.pl odbierany jest jako pozytywna osoba zaangażowana  w promocję kolarstwa jako sportu i  w sprawną organizację imprez kolarskich

Dziś nie o „odbytym’ wyścigu ale tym mającym się odbyć…

.

To w sumie fajnie, że od kilku lat Bolesławiec wraca na „mapę wyścigową” Dolnego Śląska – bo należy pamiętać że lata temu działo się tu bardzo dużo w tym temacie. Wyścigi organizowane przez (ciągle de facto istniejący) Cyklosport cieszyły się dużą popularnością – poniekąd z racji tego, że podobnych zawodów wtedy dużo w regionie się nie odbywało. Teraz większość średnich a nawet małych miejscowości ma swoje wyścigi szosowe czy też maratony MTB – żeby wspomnieć tu Lubański wyścig MTB czy też „Kargula i Pawlaka”… Więc Organizatorom jest trudniej. Dużo trudniej. Sponsorzy coraz bardziej oszczędni a pamiętajmy, że są stałe koszty wyścigu, którym z samych opłat startowych ciężko podołać.

Na arenę kolarską, po kilku latach nieobecności, Bolesławiec wrócił w roku 2014 ze swoim „Ceramicznym MTB”. W tym samym sezonie odbył się również „Ceramiczny Cyclocross”.

W tym roku w uznaniu sprawności Organizatora wyścigów  w Bolesławcu 5 sierpnia odbędzie się również jeden z etapów Kaczmarek Electric MTB.

Co warte zauważenia – w zeszłym roku pod patronatem i przy prawie całkowitym wsparciu finansowym Powiatu Bolesławieckiego odbyło się 1. Kryterium Uliczne Powiatu Bolesławieckiego. Frekwencja może nie powalająca ze względu na niefortunny termin w kalendarzu (inne wyścigi i okres „komunijny” ale wszyscy uczestnicy wyrażali się o trasie i organizacji w sposób jak najbardziej pozytywny. Bardzo ciekawa pętla o długości 1700m prowadząca ścisłym centrum Bolesławca. Kilka prostych, dwa ronda i co ważne nie kręcenie „w kółko” ale też sekwencje „prawo-lewo”. Przy końcówce okrążenia świetny, prawie stumetrowy podjazd po drobnej kostce kamiennej o około 10% nachyleniu.

W tym roku trasa dokładnie ta sama – nie ma sensu zmieniać sprawdzonych rozwiązań.

2 edycja Kryterium Ulicznego Powiatu Bolesławieckiego została wpisana do kalendarza Zawodów Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

Link do zapisów: https://www.t2w.pl/zapisy/9

Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/1768419056572697/

Link do regulaminu: https://www.dropbox.com/s/aywftk1ftyv24xu/Regulamin_Kryterium_Boles%C5%82awiec_03.06.2018.pdf?dl=0

Tyle od Mariusza. Dlaczego na Road-Racing.pl promujemy ten wyścig? Odpowiedź jest prosta. Większość kolarzy Road-Racing.pl mieszka  w Powiecie Bolesławieckim lub  z niego pochodzi. Ja osobiście urodziłem się  w tym mieście tu chodziłem do szkoły. mam  z tym miastem związanych mnóstwo pozytywnych wspomnień . Dzięki swojej pracy zawodowej mam okazję spotykać ludzi  z całego świata i zawsze po godzinach wspominam o moim rodzinnym mieście. Wspominam  z dumą. Mamy się czym pochwalić, piękna zadbana architektura, ciekawa historia i optymalna wielkość Bolesławiec jest  w „sweet spocie” Nie za duży nie za mały.😉 Optymalna wielkość również dla kolarzy, po chwili jesteś już poza miastem. Nie musisz  w stresie przebijać się przez korki sporych miast, by zaznać trochę wolności na szosie poza miastem. Na szosie,  w miażdżącej przewadze doskonałej jakości….

Wyścigi kolarskie to ciekawa promocja dla miast,  w których się odbywają. Nie sposób robić relacje czy zdjęcia  z wyścigów, żeby wyciąć  z nich otaczającą trasę wyścigu architekturę. My mamy się czym pochwalić

. Ludzie, którzy znają mnie bliżej widzą, że jestem lokalnym patriotą i zawsze mnie cieszy jak mogę przyłożyć rękę do czegoś pozytywnego  w Bolesławcu, stąd ten wpis i stąd gorąca zachęta do kolarzy lubiących kryterki  zapisujcie się, będzie ciekawie!.

Trasa jest ambitna, do sukcesu wymaga konkretnej nogi i dobrej techniki. Jest spora rzesza kolarzy na Dolnym Śląsku.W zeszłym roku w najliczniej obsadzonej kategorii M2 wyścig pewnie wygrał Szczepan Paszek Bikestacja.pl FitWheels.eu. Na Podium M3 stanął Marcin Matkowski. 4 miejsce  w M1 zajął Oliwer Kahl -oboje Road-Racing.pl . Jak będzie  w tym roku czas pokaże.. Serdecznie Zapraszam. . Żeby sobie przypomnieć jak to  w zeszłym roku było, parę fotek od Mariusza Lickiewicza i Fotosa.pl dla Was.

Czytelniku drogi chcesz od czasu poczytać  o kolarstwie  z spora ilością wiadomości o sprzęcie Polub nasz Profil na FB i udostępniaj proszę artykuły. Z góry dziękujemy ;-) Zawsze to pozytywna motywacja do dalszych działań na Road-Racing.pl

 

 

.szosa....road-racing...

Mariusz Lickiewicz,

 

Bartosz Kasprzyk- Road-Racing.pl

Zdjęcia Fotosa.pl

.