Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Kaczmarek Electric MTB 2018 podsumowanie

Zakończenie sezonu MTB Kaczmarek ELectric MTB

Sezon kolarski się kończy. Kończa swoje starty kolarze startujący  w rozmaitych seriach wyścigowych. Dwa najpopularniejsze cykle wyścigów MTB  w okolicy i jedne  z najpopularniejszych  w Polsce to Bikemaraton i Kaczmarek Electro MTB. Bikemaraton to typowe maratony  w górach Kaczmarek to urozmaicone ściganie przeważnie na nizinach. Nie znaczy to że Kaczmarek to łatwe wyścigi . Przy wyścigowym tempie można się i tam konkretnie ujechać. Niektóre edycje to typowo górskie imprezy takie jak Dziwiszów. Są tez wymagające edycje na nizinach Strzelce Krajeńskie i Zielona Góra choćby.

Nasz klub  w tegorocznych zawodach reprezentowali Jacek Sudół i Krzysiek Leszczyński. Jacek  w tym roku  z szczytem formy wycelował  w etapówkę Bikeadventure. Krzysztof skupił się na startach  w Kaczmarek Electric. Łącznie  w generalce wywalczył 4 miejsce na dystansie mega  w kategorii M20. To wielki sukces stawał tez na podium poszczególnych edycji . W Bolesławcu był 2. Dwa razy  w Kaczmarku startował też Tomasz Łukawski i dwa razy zapunktował niezwykle mocno 1 i 2 miejsce na dystansie Giga  w M30. Tomek lubi na maratonie jest ze 2000 m  w pionie. Wtedy czuję że żyje . W Bolesławcu i bez takich gór sobie poradził dzień wcześniej ścigając się na szosie w Grodowcu na dystansie ponad 100 km. Redaktor Marek też nie odpuścił całkiem Kaczmarka ma tam swoje ulubione edycje i chętnie je objeżdża.

Świetnie też zaprezentowali się kolarze innego Bolesławieckiego Teamu Fitwheels.eu-Bikestacja .pl. Siła gry, czyli skuteczność zawodników Bikestacji robi wrażenie. 3 startujących – wszyscy trzej na podium. Szczepan Paszek- ile startów, tyle zwycięstw. Komplet punktów na dystansie mega i 1 miejsce  w generalce na dystansie mega. Szczepan to profesor MTB. Rzadko się zdarza w  kolarstwie żeby kolarz wygrywał wszystko. Tu się tak zdarzyło.

hh
autor Szczepan Paszek

 

Kolejny zawodnik Bikestacji na dystansie Mini  w M30 Rafał Iwan- 3 miejsce  w generalce. Dla mnie to nie było zaskoczenie, ale dla niektórych mogło być 4 miejsce  w generalce M30 zdobył Artur Kubicz. Byłem świadkiem jego pierwszych wyścigów parę lat temu. Postęp który zrobił Artur robi wielkie wrażenie. Metodyczny i regularny trening. Szkoła techniki  z chłopakami  w Bikestacji. Regularny i profesjonalnie ułożony trening. Ogromna waleczność Artura, który na każdym wyścigu jedzie na maksa, to wszystko przyniosło efekt w postaci Podium tak prestiżowej serii Jak Kaczmarek Electric MTB.

d
autor Seven Perceptus Team www. mtb365.pl

Miejsca poza pierwsza 10 ale również  wysoko zajęli zawodnicy kolejnego klubu  z Bolesławca Romet Factory Teamu. Ogólnie kolarze  z Bolesławca odegrali istotna role  w tegorocznej edycji Kaczmarka to świetne zawody genialnie zorganizowane. Regularnie odgazuje się również przy ich okazji zawody dla dzieci.

Do zobaczenia  w przyszłym roku!!

 

Bartosz Kasprzyk