Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Jagodowy Rajd rowerowy- zaproszenie

Kategoria

Gdzieś wyczytałem, że nazwy rocznic ślubu nawiązują do długości trwania i trwałości małżeństwa. Im dłuższy staż małżeński, tym coraz mocniejsze więzy, a więc i nazwa rocznicy związana z trwałością materiału, który określa daną rocznicę i tak 4. rocznica ślubu to rocznica kwiatowa lub owocowa.

Piszę o tym, przy okazji zaproszenia na 5-ty Jagodowy Rajd Rowerowy w Ruszowie. Jak dla nas to jednak niemal złote gody.

mm

Jagodowy Rajd Rowerowy w Ruszowie to część festynu pod nazwą Jagodowe Lato.

Zaczęliśmy w 2015 r., kiedy to organizatorzy Jagodowego Lata stwierdzili, że w formule imprezy trzeba coś zmienić. Zaprosili kilku pasjonatów rowerów i powstał myśl urządzenia imprezy rowerowej dla każdego. Tak, by można było zaprosić rodziny z dziećmi a także kolarzy, którzy lubią wymagające urozmaicone trasy.

I tak powstała ta impreza. Początkowo były trzy trasy o różnym stopniu trudności. Obecnie proponujemy dwie.

nn

Rodzinną - adresowaną do rodzin z dziećmi, nawet na dziecięcych rowerach, rowerów z przyczepkami, fotelikami, a także do osób, które, na co dzień rowerem jadą do sklepu, pracy, czy do sąsiadki z drugiego końca miejscowości.

Druga trasa to trasa przygodowa, dla osób, które na rowerze chcę przeżyć przygodę.  Tu świetnie bawić się będą kolarze od jadących rekreacyjnie do startujących w imprezach kolarskich.

nn

Trasy są oznakowane strzałkami, są punkty żywieniowe, uczestnicy otrzymują numery startowe, pakiety startowe a także uczestniczą w losowaniu upominków. Wygląda na to, że jest tak, jak na maratonie, tylko nie ma pomiaru czasu.

W 2018 r. udział w naszej imprezie wzięło ponad 200 osób i już mamy zapewnienia, że zapiszą się zupełnie nowi uczestnicy. Bardzo miłe jest to, że kto był na poprzednich imprezach chce przyjechać także w tym roku.

W tym roku przewidujemy zapisy internetowe.

Impreza odbędzie się 6 lipca 2019 r. w Ruszowie. Zapraszamy do parku na ul. Żagańskiej. Wydawanie numerów startowych zaczynamy od 9:00. około 10: 40 powitamy uczestników i przekażemy informacje o trasie. O 11: 00 uczestnicy wyjadą w paradzie rowerowej ulicami Ruszowa i Kościelnej Wsi na miejsce startu w lesie. Następnie, jako pierwsi wyruszą rowerzyści/kolarze na trasę przygodową a po nich na trasę rodzinną. W zeszłym roku starty odbywały się w grupach. W tym roku zapewne będzie podobnie.  

Rajd odbędzie się Borach Dolnośląskich. Czyli będzie czarująco. Zasada tras jest prosta: podjazd i nagroda w postaci pięknego zjazdu. Jak co roku trasa będzie zmieniona w porównaniu do poprzednich.

Na trasie rodzinnej na drugim kilometrze zmierzymy się z krótkim, ale trudnym podjazdem, po czym zaraz czeka ścieżka rowerowa, która każdego ucieszy. Kolejny podjazd już łatwiejszy i nagrodzony singieltrackiem (trasa nr 2) znanym z zeszłorocznego rajdu. Potem będzie raczej płasko i jeszcze dwa single (trasa nr 6 i częściowo nr 7) a po drodze Kamień Wilhelma. Ok. 10 i 13 kilometra na tej trasie będzie punkt żywieniowy.

Na trasie przygodowej już na drugim kilometrze powita Was ciekawy podjazd, ale nie bójcie się go, na pewno dacie rady.  W nagrodę otrzymacie długi singieltrack a po krótkim odcinku płaskim i podjeździe wjedziecie na kolejną ścieżkę -trasę nr 2, znaną z zeszłego roku. Potem płaskie odcinki leśnymi duktami oraz szerokimi szutrami i kolejne singieltracki (trasa nr 6 i cała trasa nr 7, bardzo urozmaicona, a przy wiacie widok na kolorowe jeziorka).  Potem widowiskowy zjazd a po nim wymagający podjazd w okolicy kolorowych jeziorek. Zmierzycie się jeszcze z podjazdem na książęcą górę i wymagającym zjazdem i nie będą to ostatnie atrakcje. Tu również czeka na Was dwukrotnie punkt żywieniowy.

Podsumowując: zapraszam wszystkich miłośników rowerów terenowych głównie mtb, ale trekkingowe rowery także dawały radę.

Ogólnie po za dojazdem do lasu i powrotem do Ruszowa trasa to 100% terenu i zero asfaltu.

Zachęcam do założenia kasku oraz krytego obuwia.

Do zobaczenia 6 lipca 2019 r. o 9:00 w Parku w Ruszowie.

W tym artykule znajdziecie linki do zapisów

http://ruszow.info/#!/news/16414