Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Via Dolny Śląsk2018 klubowe podumowanie cyklu

Kategoria

Via Dolny Śląsk 2018 podsumowanie

 

Via Dolny Śląsk t najbardziej prestiżowa seria wyścigowa w naszej części Polski. Jest to to również seria o bardzo dużej frekwencji. Ludzi lubią klasyfikacja generalne nawet jak walka toczy się pod koniec pierwszej setki emocje dalej potrafią być duże, bo na przykład rywalizuję dwóch kolegów znajomych czy po prostu rywali  z różnych drużyn.Via Dolny Śląsk właśnie tego dostarcza. Świetna organizacja. Bartek Huzarski czuwający nad całym projektem i Maciek Grabek którego poznałem jeszcze w poprzednim klubie  z swoimi trzema wyścigami Grodowiec, Miękinia i Klasyk Karkonoski. To wszystko w jednym cyklu, z całą niezbędną otoczką i rywalizacją na fajnym poziomie.

Dziś  w Sobótce nasz klub reprezentowali Łukasz Łopuszyński. Krzysztof Leszczyński i Julek Kosobucki. Łukasz pojechał na swoim poziomie nie tracąc wiele do czołówki dystansu.. Julek po 4 okrążeniach  w pierwszej grupie wycofał się  z powodu kontuzji pleców. Krzysiek walczył do końca zajmując 19 miejsce na długim dystansie  w kategorii.

Dzień wcześniej sezon MTB zakończył Jacek Sudół.. Bikemaraton zawitał tym razem do ... Sobótki. Trudna techniczna edycja i 10 miejsce  w M40 w klasyfikacji generalnej sezonu na krótkim dystansie. Po wielkim sukcesie  w etapówce to kolejny wartościowy wynik Jacka . Gratulacje!

via dolny śląsk
Via Dolny Śląsk Runda Spadających Liści
.
Jacek Sudół- Bikemaraton 10 miejsce w generalce Bikemaraton dystans mini

Zaczęła się od Ślężańskiego Mnicha, później Miękinia, Visegrad Race, Żmigród , Milicz, Klasyk Karkonoski, Grodowiec, i na koniec Runda Spadających Liści dzień po pierwowzorze  w Lombardii. Świetny cykl wymagające wyścigi tylko dwa wyścigi po płaskim. Jedna na przedgórzu. Trzy po konkretnych hopach. Jest ciekawie można sobie cały sezon wokół Via Dolny Śląsk zaplanować. Zwycięzca cyklu to kolarz wszechstronny  z dobrym finiszem potrafiący się ścigać  w każdych warunkach może poza dużymi górami bo takich  w Polsce w ogóle nie ma. (tak, tak duże góry to podjazdy powyżej 30 minut tempem elity).

via dolny śląsk
Via Dolny Śłąsk Runda Spadających liści

 

Najbardziej regularnym zawodnikiem Road-Racing.pl  w tym sezonie był Łukasz Łopuszyńński. Zaliczył prawie cały cykl. Tylko urlop przeszkodził mu  w pojechaniu kompletu. Łukasz odnotował też bardzo duży progres w tym sezonie. Dobrze w pierwszej części sezonu prezentował się nasi mocni zawodnicy Tomek Łukawski i Roman Smoleński. Największym sukcesem, okraszonym małym hazardem i wygranym zakładem, było 2 miejsce Oliwera Kahla  w Żmigrodzie. Dzięki pomocy chłopaków  z drużyny i zaciętej walce, Oliwer stanął na podium. Pękaliśmy  z dumy, widząc nasz koszul na podium takiej imprezy. Oliwer pokazał charakter.

 6 kilometrów przed metą miał kraksę pozbierał się doszedł czołówkę. Tam czekał na niego Maciek. Maciek depnał jeszcze na koniec rozprowadzając Oliwera Oli wyszedł  z koła docisnął  z całej siły i srebro było jego. A jak jego to i nasze 😉. Cieszymy się do dziś  z tego sukcesu. Zbliża się impreza kończąca sezon Road-Racing.pl rezerwacja na 34 osoby już zrobiona. Będzie to można w końcu  w pełnym gronie  hmm jak by to nazwać, uczcić o to dobre słowo😉.

Łacznie   w tym roku  w Via Dolny Śląsk nasz barwy reprezentowali :

 1. Oliwer Kahl
 2. Mirosław Łukawski
 3. Tomek Łukawski
 4. Roman Smoleński
 5. Łukasz Łopuszyński
 6. Maciej Kasprzyk
 7. Bartosz Kasprzyk
 8. Marcin Cawricz
 9. Krzysztof Szmigiel
 10. Krzysztof Leszczyński
 11. Kuba Żoga
 12. Julian Kosobucki
 13. Radek Mazur-

Niezła ekipa😉

Sezon się kończy każdy ma swoje przemyślenia i plany.. Na imprezie opracujemy nowy projekt stroju Road-Racing.pl To zawsze Teamowa robota. strój to identyfikacja drużyny. Bardzo ważna sprawa. Zdecydujemy też o wyborze firmy, która uszyje nam stroje. Jest do omówienia kilka innych tematów także oprócz zabawy będą też obrady 😉

Polecam dziś również zerknięcie na kanał na Youtube . Film  z finiszu dystansu mini właśnie się ładuje. Gratulację dla Kamila Gromnickiego za piękną akcję, oraz dla Łukasza Trepki za dynamiczny finisz  z grupy! Gratuluję też wszystkim którzy choć raz  w tym roku wybrali weekend  z Via Dolny Śląsk. Cieszę się że jest taki cykl. Do zobaczenia  w przyszłym roku.

 

Interesujecie się sprzętem oprócz popularnych testow  w formie tekstowej będą również dostępne testy  w formie Video.Jeden  z nich znajdziecie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=sK_Bqq8W3c8&t=23s

 

Bartosz Kasprzyk

 

Road-Racing.pl