Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Dog's Head Predator Race Gromadka już za tydzień 19 lipca!

Kategoria

Wieczór mało kolarski, ale co tam ;-)

To 3 oficjalna edycja wyścigu  w Gromadce. Druga współorganizowana  z Via Dolny Śląsk. Ta pierwsza romantyczna edycja zawierała jeszcze fragment trasy, od której wyścig wziął nazwę . Czyli wstęgę asfaltu układającą się  w kształt głowy Cocker Spaniela. Zawodnicy do dziś wspominają ją  z sentymentem. W zeszłym roku zdecydowałem połączyć siły  z Via.

Rok 2020 jest rudnym rokiem dla wszystkich. Udało się jednak dzięki sporemu wysiłkowi i wsparciu jak zawsze przyjaznej dla nas Gminy Gromadka doprowadzić do momentu gdzie 95 % zagadnień jest gotowych i czekamy praktycznie już tylko na Was.

Zachęcam przy okazji do zapisów, im więcej kolarzy tym lepiej. Trasa nie jest wymagająca technicznie. To szybka runda po świetnych asfaltach i delikatnych hopkach jedna runda ma nieco ponad 100 metrów przewyższenia i 17 km długości. Odwiedzamy trzy miejscowości po drodze.

Start to Gromadka kolejno wjeżdżamy do Różyńca, by za chwilę przejechać całą Krzyżową. Najwyższy punkt trasy to Krzyżowa od tego miejsca do mety mamy tendencję  w dół. Odcinek łączący Krzyżową i Gromadkę to szybkie fale. Nasz Kolarz Kamil Gromnicki jadąc po zwycięstwo  w zeszłym roku na tym odcinku, osiągnął średnią ponad 46 km/h

...
Kamil Gromnicki Road-Racing.pl

 

Skład naszej ekipy na wyścig jest dość mocny. Na dystansie fun  w jednej tylko kategorii M40 mamy 4 kolarzy Igor Kaźmierczak, Kryspin Adamczyk, Łukasz Łopuszyński i Radek Mazur.

M20 a dystansie Fun to mocna  w takim terenie trójka Krzysztof Leszczyński , szybki Oliwer Kahl i Łukasz Dwornicki.

Mocna ekipa będzie się ścigać na dystansie Pro Kamil Gromnicki, Maciej Rybicki, najmłodszy kolarz Road-Racing.pl zaledwie 18 letni Paweł Słowiński, Tomasz Łukawski Roman Smoleński i Marek Beśka.

Jedyną kobietą  w naszej ekipie jest Karolina Przybylak wspierana przez firmę naszego kolegi Marcina Cawricza Ekstra Dom. Karolina startuje na Pro w kategorii M20.

dogs head

14 osobowy mocny skład Road-Racing.pl z szansami na podium. Takie mamy plany. Na szosie wygrać wyścig jest niesamowicie ciężko. To nie piłka nożna przy całej sympatii do tego sportu, gdzie wygrana schodzi połowa zawodników po meczu.

Tu wygrywa jedna najmocniejsza osoba. Cały urok szosy.

bb

 

Na ostatnim wyścigu Karolina i Krzysiek stanęli na podium. Życzę Wam  z całego serca by i Gromadce naszych nie zabrakło na podium. Zapowiada się zacięta walka  w M40 na dystansie Fun, między naszą ekipą a zaprzyjaźnioną ekipą EROE.CC Team  z Jeleniej Góry. Dynamiczny Damian Jędrzejewski i mocny Łukasz Szrubkowski tanio skóry nie sprzedadzą. Wierzę jednak  w naszych chłopów. Do składu wraca  Łukasz Łopuszyński. Stać go na bardzo mocny finisz. Doświadczony Igor i Kryspin będą stawiać na pewno zacięty opór. Igor ma już piękne zwycięstwo na koncie  w tym sezonie. Nie mogę się doczekać emocji, które będą towarzyszyły.

Dystans PRO to poziom obecnych maksymalnych możliwości amatorów  w Polsce. Dołączyły nowe mocne kluby.  m in.Kopernik Toruńskie Pierniki  Czołówka dystansu PRO jeździ na bardzo wysokim poziomie.

Zachęcam do zapisów i widzimy się  w Gromadce. Przypominam o mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego  w kolarstwie szosowym. Rywalizacja będzie się toczyła w kategorii Fun w kategoriach M20, M30, M40 i starsi, wśród kobiet Fun Open. Na dystansie Pro Męzczyżni Open i Kobiety Open. Atrakcyjne nagrody dla pierwszych trzech osób. Zapraszamy!!

 

Bartosz Kasprzyk

prezes

Road-Racing.pl