Acer

 

https://fitwheels.eu/

 

Bikefitting Olimpius Wrocław- wrażenia

Kategoria

Olimpius Bikefitting Wrocław

 

Właściwa pozycja to wygodne jeżdżenie przez długie godziny bez niepotrzebnych bóli i kontuzji. Dla mnie jest ważniejsza niż osprzęt czy tam opony. Luksusowy ale nieustawiony pod właściciela rower jest nic nie warty.

Ofert wykonania takiej usługi nie brakuje, Bikefitting Wrocław i  w google pewnie wyskoczy parę pozycji. Sklepy kupują system jadą na szkolenie i ogłaszają że ustawią Ci świetną pozycję. W sporej części przypadków jest to prawda. Choć nie we wszystkich.

bikefitting
Ustawienie kolarza Triathlon/TT

Zależało bikefitting olimpiusmi na ustawieniu pozycji na dwóch rowerach szosowych. Jakiś czas przed mną korekty  w pozycji chciał wprowadzić Łukasz. Po krótkich poszukiwaniach wytypował Olimpius we Wrocławiu. Był zadowolony  z usługi. Spróbowałem i ja.

Umówiłem się na wizytę wziąłem urlop  z pracy i pojechałem  z rowerami do Wrocławia. Pierwsza zaleta dobry dojazd z obwodnicy Wrocławia

. Olimpius korzysta  z systemu # D firmowanego przez hiszpańską markę  Orbea. Przywitał mnie Janisz. Zaczęliśmy standardowo od krótkiego wywiadu sprawdzenia zakresu ruchomości stawów w. Później Janisz przypiął markery 3d  w 20 miejscach. Dzięki nim na ekranie komputera oraz na dużym ekranie LCD widzisz później swojego Avatara. Dzięki poprawnie naklejonym czujnikom można  z ekranu odczytać kluczowe dla ustawiania kąty. Odczytywane sa one  w realny sposób to jest  w ruchu. Podobnie sprawa wygląda  z osiowością ruchu kolana itd.

Sam proces zajmuje trochę czasu ale efekty po naniesieniu poprawek były zadowalające. Nie założyłem na Fitting rękawiczek. Jak się później okazało był to spory błąd. Rękawiczki to jednak 2,5 mm żelu który zmienia ułożenie dłoni na klamko manetkach. To był element który mi nie pasował. Bloki zostały ustawione idealnie. Za pozycja choć nie były to duże zmiany również mi odpowiada. Przetestowałem są po poprawkach i jest bardzo zadowolony.

,,

Dla mnie wielka zaletą tego studia jest jego bliskość i sprawny pewny siebie Fitter. Lubię tez jak osoba robiąca cos przy moich rowerach jest sprawnym mechanikiem. Janisz jak najbardziej  z wprawą posługuję się nie tylko czujnikami 3d ale i imbusami i kluczem dynamometrycznym. Zastanawiałem się jak podejdzie do tematu śrub  w klamkach Campagnolo… To był taki mały test. Jednak i to się powiodło Janisz włożył torxa pod gumę i w  ten sposób odkręcał i dokręcał śrubę. Z większego kąta można ta śrubę łatwo uszkodzić..

Olimpius to przede wszystkim studio dla kolarzy jeżdżących na czas i Triathlonistów. Rowery takie to największe wyzwanie dla bi

bikefitting wrocław
Bikefitting Wrocław - Olimpius

kefitterów. To specjalność firmy. Ustawienie roweru szosowego  w moim przypadku jest  w pełni zadowalające. Podobnie zadowoloni są dwaj inni kolarze Road-Racing.pl Mogę Wam śmiało polecić to studio. Ceny jak na obecne czasy są akceptowalne. Poziom usługi bardzo wysoki. Do tego sympatyczny rozgadany Fitter i czego chcieć więcej. Zastanawiając się nad Bikefitting  w Wrocławiu rozważ poważnie chłopków  z Olimpiusa. Nie wcisną cię  w schemat i cyferki które im wyjdą  z analizy twoich ruchów. Dopasują rower na Twoich możliwości tak, żebyś mógł  w komforcie wycisnąć  z siebie maksimum.

Edit:

 

po czasie wszyscy trzej fittowani  w tym studiu kolarze uznali że pozycja którą nam ustawiono była zbyt wysoka poza tym reszta usługi była ok. Po obniżeniu siodeł i  przesunieciu przód tył reszta była o.k.

Strona studia Olimpius:

https://olimpius.pl/

Ocena Road-Racing.pl 7/10

Bartosz Kasprzyk